Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Липинська громада» (код ЄДРПОУ: 04332271) був реорганізований і увійшов до складу Підгайцівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Липинська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Підгайцівської громади

Липини

Фото без опису      Липини – село Луцького району, центр об’єднаної територіальної громади. Територія села була заселена ще в період палеоліту – понад 20 тисяч років тому. У письмових джерелах цей населений пункт згадується 15 червня 1545 року у зв’язку із скаргою луцьких міщан на незаконне стягнення мита з купців. У скарзі зазначалося, що в селі Липої пану Якубові платять по грошу від вантажного возу.

Фото без опису       Відомий український дослідник Волині і Полісся О.Цинкаловський назву села Липої (Липини) пов’язує із наявністю липових масивів, що займали всю територію сучасного села. У ІХ-Х століттях село було складовою частиною Київської Русі, а після її розпаду – Галицько-Волинського князівства.

      З ХІV століття Липини були власністю заможних литовських феодалів Монтовтовичів, польського пана Єрофея Гейського, а згодом – луцького та острозького владики Івана Красенського, ще пізніше – ченця жидичинського монастиря Феофана.

      Власністю різних феодалів Липини були і в наступні століття, коли село було складовою частиною Російської імперії, з 1795 року.

Фото без опису      З 1911 року Липини належали російському поміщику Кузнєцову, який володів 2 881 десятиною землі. Здавна земля Липин була родюча і давала великі врожаї зернових, що продавалися за кордоном, передусім, у сусідній Польщі. Свідченням цього – один із документів, датований 1583 роком, в якому читаємо, що із сіл Блудова і Липої, що містяться в Луцькому повіті, пан Єрофей Романов-Гейський  через свого фактора Яна Бруденського відправив до Гданська комяги із збіжжям.

       Липої з XV-XVI століть славилось великою кількістю постоялих дворів, що були місцем притулку купців, які з різних кінців Європи та Азії з’їжджалися на славнозвісні луцькі ярмарки.

      Селяни Липин брали участь у революційних подіях 1905-1920-х років. У 1922 році протестували проти введення у школі навчання польською мовою, а також щодо вилучення землі для осадників.

  У 1985 році відкрФото без описуив свої двері дошкільний заклад «Оленька».

 

 

      В 1987 році почала функцФото без описуіонувати загальноосвітня школа.    

 

 

Фото без опису

 

         В 1991 році споруджено будинок культури, де, крім великої глядацької зали, є і класи для музичних занять і танців, бібліотека також тут функціонує виконком сільради, відділення зв'язку і АТС.


 

На території села розташовано чотири храми:

Фото без опису Фото без опису
Свято-Хрестовоздвиженський храм Свято-Троїцький храм
Фото без опису  
Свято-Миколаївський храм Свято-Андріївський храм

       В Липинах працюють виробничі підприємства та комерційні фірми, які забезпечують роботою десятки мешканців округи. За кілька останніх десятиріч Липини зміцніли, виросло багато новобудов, люди мають необхідні побутові зручності.


Фото без опису Фото без опису


Фото без опису Фото без опису


Можна впевнено сказати, що Липини йдуть в ногу з часом.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua